למה קוד פתוח?

קוד פתוח הוא מונח שהוטבע על-ידי ארגון Open Source Initiative והוא מציין שהקוד של תוכנה מסוימת נגיש וחופשי לשימוש כל מי שחפץ בו: נגיש לשימוש, למידה, צפייה, שינוי ועריכה.

מהי מערכת קוד פתוח?

קוד פתוח הוא מונח שהוטבע על-ידי ארגון Open Source Initiative והוא מציין שהקוד של תוכנה מסוימת נגיש וחופשי לשימוש כל מי שחפץ בו: נגיש לשימוש, למידה, צפייה, שינוי ועריכה.
החופש הזה מאפשר לכל אדם בעולם שעוסק בפיתוח קוד לתרום את חלקו לשיפור המוצר, וכך זה עובד בפועל: הקוד מפותח על-ידי מפתחים רבים ברחבי העולם ומגיע לרמת איכות ואמינות גבוהה מאוד.

למה קוד פתוח?

כי ללקוח מגיע הטוב ביותר! מערכת איכותית, שקופה וללא מחוייבות, ומעל לכל - יצירת אתר שכל כולו שלך.
• כאשר הקוד פתוח, ואיננו קניין של חברה מסויימת, תמיד יהיו נותני שירות שיציעו לך שירות. מערכת קוד פתוח מאפשרת ללקוח לשנות כרצונה את החברה שנותנת לה שירותי בניית אתרים. החלפת ספק שירות היא פשוטה ביותר, יש מאות חברות שתומכות בארץ בקוד פתוח. אין יותר "חתונה קטולחית" עם החברה שבנתה את האתר. גם אם החברה נעלמה, פשטה רגל, הרעה את התנאים שלה ללקוח או שסתם לא בא לך לעבוד איתה יותר - אתה חופשי לקחת את האתר שלך ולעבור לספק שירות אחר. לעומת זאת, כשבונים אתרים על מערכת סגורה - הקוד נכתב על ידי החברה שבנתה את האתר, ולכן האפשרות להעביר את האתר מסובכת מאוד עד בילתי אפשרית.
• מערכות קוד פתוח, ומערכת ג'ומלה בפרט, מתעדכנות באופן תדיר. עדכונים, שדרוגים ותוספים נכתבים ומתעדכנים באופן מתמיד, ומחירי ההטמעה של תוספים כאלה זולים משמעותית מפיתוח של חברה הכותבת בקוד סגור. אם אתה רוצה שהאתר שלך יהיה תמיד בקידמת הטכנולוגיה - קוד פתוח הוא המפתח!
• אפשרות לתחזוקה קלה, עדכונים ושיפורים של המערכת על ידי הלקוח עצמו. מערכת ניהול התוכן של האתר שקופה לגמרי עבור הלקוח, עד כדי הטמעת שיפורים ותוספות בעצמו ללא מעורבות של מפתח אתרים.

איך אני מוודא שהאתר שלי ייבנה על מערכת קוד פתוח?

פשוט מאוד - יש היום 3 מערכות קוד פתוח: ג'ומלה (Joomla), וורדפרס (WordPress) ודרופל (Drupal).
אם החברה אליה פנית מתחייבת לבנות לך את האתר על אחת מהפלטפורמות האלה - אתה יכול להיות רגוע, יהיה לך אתר בקוד פתוח!

לפרטים נוספים וקביעת פגישה חייגו 054-4556855. נשמח לעמוד לשרותכם!